سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ایا پیامبر درروز قیامت شفاعت می کند

برخی می گویند رسول ویا هیچ کس نمی توانند در روز قیامت شفاعت کنند آیا این مطلب درست است؟

 

خیر پیامبر در روز قیامت  می تواند شفاعت کند(صحیح بخاری 335)[ دوشنبه 93/7/21 ] [ 11:51 عصر ] [ alimataji ]

چرا در قرآن به امامت اشاره ای نشده است

 

چرا در قرآن به امامت وجانشینی حضرت علی
(ع)اشاره مستقیم نشده است؟

باید اذعان داشت که درقرآن به همه چیز اشاره نشده است .به فرموده خداوند قران تذکری است برای خردمندان.شاید هیچ کس دراین مورد شکی نداشته باشد که قرآن در یک زمان آیه های آن نازل نشده است وسیر زمانی نزول آیات تا پایان عمر پیامبراکرم ادامه داشته است.ومساله امامت مساله ای بعداز رسول است.

همانطور که همگی می دانیم پیامبران فرستادگان ومنتخبین خداوندهستند بنابراین زمانی پیامبران میتوانستند دستوری را جاری کنند که وحی از طرف خداوند آمده باشد.ومحل  وزمان نزول آیات  نیز دست پیامبر نبود که آن را تنظیم نماید.چون اگر دست پیامبر بود حتما پیامبر آن را درمدینه ویا مکه اعلام می نمودهرچند در جاهای گوناگون این مساله را به اشکالی عنوان کردند.

پس اولا فهمیدیم که چرا پیامبر در یک روزسوزان ودر گرمای ظهر در یک محل به غیر از مکه مردم را گردآوری نمودند.

دوم از کجا بدانیم که ملاک درآن روز اعلام جانشینی حضرت علی بوده است؟

پاسخ بسیاار آسان است اگر هدف جانشینی نبود ومثلا فقط اعلام دوستی حضرت علی بودمگر قبلا اصحاب از دوستی حضرت علی وپیامبر خبرنداشتند.ویا اینکه حضرت علی وپیامبر باهم کدورتی داشتند که به دلیل اعلام دوستی آندو عمر واصحاب به آنها تبریک گفت

ثانیا همه ما با وصیت آشنا هستیم هرمسلمانی در پایان عمر خود وصیت می کند یعنی پیامبر اکرم این امر را فراموش کردند ووصیتی نکردندودر وصیت خود اصلا به بعداز خود اشاره ای نکرده بودند؟

سوم آیا انسانی که به عنوان پیامبر شناخته می شود میتواند نسبت به بعداز خود وزمام امور مسلمین فراموشکار باشد ومسلمین را بدون سرپرستی به حال خود می گذارد؟

 

چهارم اگر اعلام هم می کردند آیا همگی از این گفتار تبعیت می کردند.اگر واقعا به گفتار وسلوک پیامبر ایمان داشتند وگردش روزگار تغییرشان نمی داد چرا با امام حسن وامام حسین با اینکه همگی اذعان به جایگاه والای این دو عزیز داشتند آن طور رفتار کردند؟

 پنجم پس منظور از آیه ای که دینت را امروز باید کامل کنی چه بود؟ایا پیامبر در رفتار خود کوتاهی کرده بودکه حال باید کامل کند؟

ششم برحق بودن جانشینی حضرت علی(ع) بعداز پیامبرچه لطمه ای بر پیکره اسلام می زدکه باآن مخالفت شد آیا این گردش روزگار وتغییر افکاروآمال نبودکه این حس را بوجودآورد که باید علی از خلافت دور باشد؟

هفتم تاکید پیامبر براینکه حاضرین به غایبین بگویندبراین بوده است که هیچ قصوری قابل تصور نباشد ودر روز قیامت هیچ بنده ای نمی تواند چون من نبودم حقی برمن نیست.

 

 

هشتم:چرا در زمان مرگ پیامبر اکرم(ص)ودر بستر بودن ایشان نگذاشتند ایشان درخواست ها ومطالب خود را بنویسند(صحیح بخاری114)

نهم اصحابی بودند که میترسیدند احادیثی را نقل کنند چون اگر احادیث پیامبر را نقل می کردند بی درنگ انان را می کشتند0صحیح بخاری 120)

تدبر بهترین وسیله است.منتظر پاسخ هستیم.

 

 

 [ دوشنبه 93/7/21 ] [ 1:54 عصر ] [ alimataji ]

لینک های ویژه

دیگر امکانات


بازدید امروز: 97
بازدید دیروز: 79
کل بازدیدها: 700704